Bogdan Stancu a dat pasa de gol la singura reuşită a echipei sale

Fotbalistul echipei Orduspor, Bogdan Stancu, a fost autorul unei pase de gol, sâmbătă, la meciul din deplasare cu Sivasspor, scor 1-1 (1-1), din etapa a 31-a a campionatului Turciei. Gazdele au deschis scorul în minutul 23, prin Eneramo, iar Jovita a egalat în minutul 34 după o pasă de pe partea dreaptă internaţionalului român, Bogdan Stancu fiind integralist la Orduspor.
Alte rezultate ale rundei: Gençlerbirliği – Trabzonspor 1-1, Antalyaspor – Eskişehirspor 0-0, Bursaspor – Ankaragücü 2-1, Fenerbahçe – Galatasaray 2-2, Mersin İdmanyurdu – İstanbul BB 2-2, Gaziantepspor – Karabükspor 3-0, Kayserispor – Samsunspor 2-0. Partida Beşiktaş – Manisaspor se dispută în această seară, de la ora 20.00. Clasament: 1. Galatasaray 70 de puncte, 2. Fenerbahçe 61, 3. Trabzonspor 53, etc. Echipa Orduspor se află pe locul 12, cu 40 de puncte.