Echipa lui Boloni şi Lazăr a căzut pe locul 4

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Ladislau Boloni, a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (0-1), cu formaţia Panetolikos, într-un meci din etapa a 25-a a campionatului grec. Mijlocaşul Costin Lazăr a evoluat toate minutele pentru PAOK şi a primit un cartonaş galben în minutul 62. Gazdele au deschis scorul prin Theodoridis, în minutul 28, oaspeţii reuşind egalarea prin Cirillo, în minutul 85.
Alte rezultate: Aris Salonic – OFI Creta 1-0, Ergotelis Heraklion – Kerkyra 1-0, Asteras Tripolis – AEK Atena 1-1, Panathinaikos Atena – Olympiakos Pireu 0-1, Skoda Xanthi – PAS Giannina 1-2, Levadiakos – Atromitos Atena 2-2, Panionios Atena – Doxa Dramas 2-0. Clasament: 1. Olympiakos 61 de puncte, 2. Panathinaikos 54, 3. Atromitos 44, 4. PAOK 43, etc.