Egalitate la malul Dunării

Pandurii Târgu Jiu a remizat cu divizionara secundă, Gaz Metan Severin, scor 1-1, într-un amical disputat astăzi pe “Municipalul” severinean. Cardoso a deschis scorul pentru gorjeni dintr-un corner (‘3), iar Bălace a egalat cu un şut de la marginea careului mare (‘40). Petre Grigoraş a început cu formula cu care va aborda şi jocul de la Cluj: Mingote – Unguruşan, Viera, Cardoso, Al. Vlad – Nistor, Pintilii, Cristea – Maxim, Batin, Ibeh, iar după pauză au evoluat: Lazar – Fărcăşanu, Tătaru, Rada, Unguru – Voiculeţ, Avramescu, Neagu – R. Dumitru, Lemnaru, Pârvulescu. Gaz Metan a jucat cu: Şteţca – Mirescu, Bălău, Cosic, Giurgiu – Mitic, Olah, Bălace – Zaharia, Abba – Vancea, iar după pauză au mai intrat: Neagoe, Rusu, Rioşanu, Mustaţă, Dandea, Ignat, Neacşa, Şaim şi Moutinho. Juniorul pandurilor, Roberto Dumitru, s-a accidentat la umăr, iar Pandurii a evoluat minute bune în inferioritate.