Fotbal / Liga Europa, faza grupelor – etapa a 2-a

Rezultatele meciurilor de joi. din etapa a 2-a:

Grupa A: FC Astana – Slavia Praga 1-1 (Tomasov ’42 / Ngadeu ’18), Maccabi Tel Aviv – Villarreal 0-0.
Clasament: 1. Villarreal 4 puncte (golaveraj 3-1), 2. Slavia Praga 4 (2-1), 3. Maccabi Tel Aviv 1 (0-1), 4. FC Astana 1 (2-4).

Grupa B: Skenderbeu – Young Boys 1-1 (Sowe ’65 / Assale ’72), Partizan – Dynamo Kiev 2-3 (Ozegovic ’34, Tawamba ’42 / Moraes ’54 – penalti, ’84, Buyalkyy ’68).
Clasament: 1. Dynamo Kiev 6 (6-3), 2. Young Boys 2 (2-2), 3. Partizan 1 (3-4), 4. Skenderbeu 1 (2-4).

.

Grupa C: Braga – Basaksehir 2-1 (Hassan ’26, Fransergio ’89 / Belozoglu ’28), Ludogorets – Hoffenheim 2-1 (Dyakov ’46, Lukoki ’72 / Kaderabek ‘2).
Clasament: 1. Braga 6 (4-2), 2. Ludogorets 4 (2-1), 3. Basaksehir 1 (1-2), 4. Hoffenheim 0 (2-4).

.

Grupa D: AC Milan – Rijeka 3-2 (Silva ’14, Musacchio ’53, Cutrone ’90+4 / Acosty ’84, Elez ’90), AEK Atena – Austria Viena 2-2 (Livaja ’28, ’90 / Monschein ’43, Tajouri ’49).
Clasament: 1. AC Milan 6 (8-3), 2. AEK Atena 4 (4-3), 3. Austria Viena 1 (3-7), 4. Rijeka 0 (3-5).

.

Grupa E: Lyon – Atalanta 1-1 (Traore ’45 / Gomez ’57), Everton – Apollon 2-2 (Rooney ’21, Vlasic ’66 / Adrian ’12, Yuste ’88).
Clasament: 1. Atalanta 4 (4-1), 2. Apollon 2 (3-3), 3. Lyon 2 (2-2), 4. Everton 1 (2-5).

.

Grupa F: Lokomotiv Moscova – Zlin 3-0 (M. Fernandes ‘2 – penalti, ‘6, ’17), Șerif Tiraspol – FC Copenhaga 0-0.
Clasament: 1. Lokomotiv 4 (3-0), 2. Șerif 2 (0-0), 3. FC Copenhaga 2 (0-0), 4. Zlin 1 (0-3).

.

Grupa G: Lugano – FCSB 1-2 (Bottani ’14 / Budescu ’58, Maranhao ’64), Plzen – Hapoel Beer Sheva 3-1 (Petrzela ’29, Kopic ’76, Bakos ’89 / Nwakaeme ’69).
Clasament: 1. FCSB 6 (5-1), 2. Hapoel 3 (3-4), 3. Plzen 3 (3-4), 4. Lugano 0 (2-4).

.

Grupa H: BATE – Arsenal 2-4 (Ivanic ’28, Gordejchuk ’67 / Walcott ‘9, ’22, Holding ’25, Giroud ’49), Köln – Steaua Roșie Belgrad 0-1 (Boakye ’30).
Clasament: 1. Arsenal 6 (7-3), 2. Steaua Roșie Belgrad 4 (2-1), 3. Bate 1 (3-5), 4. Koln 0 (1-4).

.

Grupa I: Salzburg – Marseille 1-0 (Dabbur ’73), Konyaspor – Guimaraes 2-1 (Araz ’24, Milosevic ’48 / Hurtado ’74).
Clasament: 1. Salzburg 4 (2-1), 2. Konyaspor 3 (2-2), 3. Marseille 3 (1-1), 4. Guimaraes 1 (2-3).

.

Grupa J: Östersunds – Hertha 1-0 (Nouri ’22 – penalti), Ath. Bilbao – Zorya 0-1 (Kharatin ’26).
Clasament: 1. Ostersunds 6 (3-0), 2. Zorya 3 (1-2), 3. Bilbao 1 (0-1), 4. Hertha 1 (0-1).

.

Grupa K: Lazio – Waregem 2-0 (Caicedo ’18, Immobile ’90), Nice – Vitesse 3-0 (Plea ’16, ’82).
Clasament: 1. Nice 6 (7-1), 2. Lazio 6 (5-2), 3. Vitesse 0 (2-6), 4. Waregem 0 (1-7).

.

Grupa L: Rosenborg – Vardar 3-1 (Bendtner ’25 – penalti, Konradsen ’56, Hedenstad ’68 / Felipe ’90+1), Zenit – Real Sociedad 3-1 (Rigoni ‘5, Kokorin ’24, ’60 / Llorente ’41).
Clasament: 1. Zenit 6 (8-1), 2. Sociedad 3 (5-3), 3. Rosenborg 3 (3-5), 4. Vardar 0 (1-8).

Post Author: Alexandru Vîrtosu

Lasă un răspuns