Fotbal – Torje a intrat pe teren în minutul 89 al meciului AS Roma – Udinese 3-1

Zi perfectă pentru Roma lui Luis Enrique. Totti şi compania au câştigat cu Udinese, scor 3-1, într-o etapă în care vecinele de clasament, Lazio şi Napoli, s-au împiedicat în lupta pentru locul care duce în preliminariile UEFA Champions League. Neînvinsă pe „Olimpico” de două etape, Roma a deschis repede scorul, prin Osvaldo, însă Fernandes a egalat cu două minute înaintea pauzei.

Oamenii antrenaţi de Luis Enrique i-au ţinut pe fani cu sufletul la gură. Legenda Totti a făcut 2-1 abia în minutul 86 la o fază lucrată de Osvaldo, iar Marquinho a stabilit scorul final în prelungiri. Pentru brazilian este al doilea gol consecutiv marcat pe Olimpico. Românul Gabi Torje a intrat pe teren în minutul 89.
Etapa viitoare, Roma va juca tot acasă, cu Fiorentina, în timp ce Torje şi Udinese au meci greu pe teren propriu cu Inter, echipa lui Cristi Chivu.

Sursa: Digi Sport.

Post Author: Alexandru Vîrtosu