Juniori / Exclusiv: „U” Craiova – Ludogorets Razgrad, 1-1. Update: declarații și foto

Formațiile de juniori născuți în 2003-2004 și 2005-2006 ale cluburilor Universitatea Craiova și Ludogorets Razgrad se întâlnesc astăzi, de la ora 10.30, respectiv 12.30, într-o dublă amicală, pe stadionul principal din Cârcea. Sport-vartos.ro, singurul site prezent la eveniment, vă ține la curent cu evoluția scorului și evenimentele importante.

„U” Craiova 2003-2004: Cătălin Păușescu – Sebastian Nețoiu, Alex Militaru, Toni Dicu, Mădălin Ruican – Daniel Croitoru, Alex Cercel, Alex Mitru – Alberto Țica, Leo Găloi, Dragoș Popa.

Rezerve: Mihnea Vodă – Alex Oiță, Cătălin Albu, Ștefan Ioniță, Daniel Bană, Alex Popa, Darius Jurj, Alin Dumitru, Florin Niță.

Antrenor: Filip Popescu.

Ludogorets 2003-2004: Martin Petkov – Rosen Ivanov, Stefan Statev, Anastas Dimitrov, Mzan Romzi, Georgi Nedcov, Iulian Manolsci, Todor Petrov, Dimitar Gospodinov, Korai Cgoch, Cristian Loskov.

Rezerve: Plamen Pepalgshev – Nikolai Georgiev, Aleks Marinov, Kanaki Panaiotov, Ivan Todorov, Martin Kirchev, Bojidor Kadimirov, Bogdan Shalev, Stefan Stefanov, Daniel Ahmetov.

Partida va începe în aproximativ cinci minute.

Centralul Alin Nica a fluierat startul partidei.

După 20 de minute de joc, arbitrul a oferit prima pauză de apă, fiind foarte cald. Până acum cele două echipe se tatonează, niciuna nereușit să-și creeze ocazii mari de gol.

Min. 25: Petrov a reluat cu capul puțin peste poartă.

Min. 27, 1-0: Dragoș Popa a transformat fără emoții un penalti obținut de Alex Mitru.

În minutul 30 și-a făcut apariția și mijlocașul Hristo Zlatinski, acesta negociind în aceste zile rezilierea contractului cu conducerea Științei.

Min. 36: Cercel a făcut o cursă excelentă pe stânga, dar șutul său a trecut puțin pe lângă poartă.

Pauză: 1-0.

Partida a fost reluată.

Din minutul 49 bulgarii au început înlocuirile de jucători.

Min. 52: Filip Popescu apelează și el la câțiva jucători proaspeți.

Bulgarii domină jocul, dar apărarea alb-albastră s-a achitat bine de sarcini până în minutul 65.

Min. 61, 1-1: bulgarii au egalat în urma unui autogol.

Min. 77, 2-1: Darius Jurj a interceptat o minge în jumătatea bulgarilor, a driblat doi fundași și a trecut mingea pe lângă portar, ieșit în întâmpinare.

Vor fi trei minute de prelungire.

Fluier final, 2-1.

Urmează meciul celor născuți în 2005-2006.

„U” Craiova 2005-2006: Ianis Găgeatu, Alex Crăciun, Mario Balaci, Sebi Stănică – Marius Mierlescu, Mario Lupulescu, Robert Lăpădătescu, Ionuț Bojincă – Sebi Dan, Mario Mihalea, Mario Ene.

Rezerve: Kevin David – Alex Tutia, Rareș Niculae, Edi Ardeiu, Vlad Oprea, Vlad Badea, Mario Negrea, Răzvan Oane, David Drăgancea, Cosmin Stancu.

Antrenor: Ionuț Stancu.

Ludogorets 2005-2006: Teodor Obretanov – Emin Ibrahim, Georgiev Ivan, Nicola Georgiev, Raian Ivanov, Simeon Shishkov, Tolga Remzi, Martin Stanchev, Angel Dimitrov, Constantin Dimitrov, Daniel Hristov.

Partida a început de 3 minute.

Min. 5, 1-0: Mario Ene a deschis scorul cu un șut de la 10 metri.

Min. 15, 1-1: Constantin Dimitrov a egalat cu un șut de la 14 metri.

Pauză: 1-1.

Min. 49, 1-2: Bulgarii au marcat prin Raian Ivanov cu un șut din centrul careului.

Final: 1-2.

Deși scorul este favorabil bulgarilor, reprezentanții lui Ludogorets au propus ca la finalul meciului să se execute câte cinci penaltiuri de fiecare echipă, „pentru bucuria copiilor”.