Marica şi compania, tot pe trei în Bundesliga

Internaţionalul român Ciprian Marica a fost titular în partida Schalke 04 – Mainz, scor 1-1, din etapa a 20-a a campionatului Germaniei, însă nu a petrecut decât 45 de minute pe teren, fiind schimbat la pauză cu Jefferson Farfan. Golurile au fost marcate de C. Obasi (‘59), pentru gazde, şi M. Zidan (‘15), pentru oaspeţi.
Iată celelalte rezultate înregistrate în etapa a 20-a din Bundesliga: FC Nürnberg – Borussia Dortmund 0-2, Hertha Berlin – Hannover 0-1, Bayer Leverkusen – VfB Stuttgart 2-2, Hoffenheim – FC Augsburg 2-2, Wolfsburg – Borussia Mönchengladbach 0-0, Hamburger SV – Bayern München 1-1, SC Freiburg – Werder Bremen 2-2, FC Kaiserslautern – FC Köln 0-1.
Clasament: 1. Borussia Dortmund 43 de puncte, 2. Bayern München 41 (golaveraj 47-14), 3. Schalke 41 (46-25).

Post Author: Alexandru Vîrtosu