Maxima joacă la Calafat

După ce au susţinut meciuri demonstrative pe stadionul “Parc” din Balş şi pe “Municipalul” din Drobeta Turnu Severin, jucătorii de legendă ai Universităţii Craiova vor încânta şi publicul din Calafat. Revederea cu Costică Donose, Ilie Balaci, Nicolae Tilihoi şi ceilalţi are loc cu ocazia zilelor oraşului de la Dunăre, ediţia a 21-a (4-6 mai). Fotbaliştii Craiovei Maxima vor juca sâmbătă, pe stadionul “Municipal”, împotriva unei formaţii formate din fostele glorii din localitate. Partida va începe la ora 17.00, se va desfăşura pe durata a două reprize a câte 20 de minute fiecare şi va “încălzi” practic publicul pentru duelul dintre Ghecon Lăpuşata (echipă adoptată de oraşul Calafat) şi Atletic Bradu, din cadrul etapei a 25-a din Liga a III-a, seria a 4-a.