Programe, clasamente, rezultate

Liga I, etapa a 26-a:
Vineri:
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Braşov 1-0
A marcat: Golubovici ’52
Petrolul Ploieşti – CFR Cluj 1-1
Au marcat: Hamza ’37 (penalti) / Ronny ’70
Sâmbătă:
Sportul Studenţesc – Astra Ploieşti 0-4
Au marcat: Fatai ’45, Oprsal ’66, Spadacio ’70, Wiliam ’78.
Pandurii Târgu Jiu – FCM Târgu Mureş 2-0
Au marcat: Lemnaru ’21, Ibeh ’59
Oţelul Galaţi – Steaua 1-2
Au marcat: Didi ’34 / Tatu ’49, M.Costea ’67
Duminică:
SC Vaslui – CS Mioveni 3-0
Au marcat: Wesley ’18 (penalti), ’80, R. Costin
Rapid – Voinţa Sibiu 3-0
Au marcat: Surdu ‘6, Herea ’60 (penalti), Deac ’69
Luni:
Universitatea Cluj – Gaz Metan Mediaş 3-0
Au marcat: Gabriel Boştină ’16, Gheorghe Grozav ’41, Octavian Drăghici ’89
Concordia Chiajna – Dinamo Bucureşti 1-3
Au marcat: I. Iordache ’90 / Alexe ’32, ’55 (penalti), Petrovici ’90+2 (autogol)
Clasament:
1. CFR Cluj 26 15 7 4 46-23 52 puncte
2. Dinamo Bucureşti 26 14 7 5 42-21 49
3. Steaua Bucureşti 26 14 7 5 35-19 49
4. Rapid Bucureşti 26 14 6 6 42-22 48
5. SC Vaslui 26 14 4 8 42-24 46
6. Oţelul Galaţi 26 12 6 8 26-21 42
7. Universitatea Cluj 26 10 11 5 37-25 41
8. Pandurii Târgu Jiu 26 10 9 7 37-27 39
9. Astra Ploieşti 26 9 8 9 28-26 35
10. Ceahlăul Piatra Neamţ 26 8 9 9 24-33 33
11. FC Braşov 26 8 5 13 25-28 29
12. Gaz Metan Mediaş 26 7 7 12 30-39 28
13. Voinţa Sibiu 26 7 7 12 17-30 28
14. FCM Târgu Mureş 26 6 9 11 22-31 27
15. Concordia Chiajna 26 7 6 13 24-44 27
16. Petrolul Ploieşti 26 6 8 12 28-35 26
17. Sportul Studenţesc 26 5 10 11 26-44 25
18. CS Mioveni 26 2 6 18 15-54 12
Etapa viitoare: vineri: Astra Ploieşti – Oţelul Galaţi (ora 18.00, Digi Sport 1), Steaua – SC Vaslui (20.20, GSP TV / Antena 1); sâmbătă: CS Mioveni – Rapid (18.00, Digi Sport 1); duminică: Voinţa Sibiu – Petrolul Ploieşti (17.00, Digi Sport 1), CFR Cluj – Concordia Chiajna (19.00, Digi Sport 1), Dinamo – Ceahlăul (21.30, Digi Sport 1); luni: Gaz Metan Mediaş – Pandurii (19.00, Dolce Sport 1), FC Braşov – U Cluj (19.00, Digi Sport 1), FCM Tg. Mureş – Sportul Studenţesc (21.30, Digi Sport 1).
Liga a II-a, seria 2, etapa a 21-a:
Chindia Târgovişte – CSM Vâlcea 2-1
Unirea Alba Iulia – Gloria Bistriţa 1-2
Luceafărul Oradea – FC Bihor Oradea1-0
FC Maramureş – ALRO Slatina 1-0
FC Argeş – Juventus Bucureşti 2-1
UTA Arad- FC Olt Slatina 2-1
Gaz Metan Severin – FC Timişoara 1-1
Mureşul Deva – Arieşul Turda 3-0 (rezultat deci la „masa verde“).
Clasament:
1. Gloria Bistriţa 21 15 5 1 4316 50p
2. FC Timişoara 21 13 7 1 34-13 46
3. Chindia Târgovişte 21 9 8 4 26-14 35
4. UTA Arad 21 9 7 5 28-16 34
5. Gaz Metan Severin 21 10 4 7 28-20 34
6. FC Argeş 21 9 7 5 26-26 34
7. Luceafărul Oradea 21 9 6 6 24-17 33
8. ALRO Slatina 21 9 4 8 25-19 31
9. Unirea Alba Iulia 21 6 10 5 21-16 28
10. FC Bihor Oradea 21 7 5 9 23-19 26
11. FC Maramureş 21 7 4 10 27-31 25
12. CSM Vâlcea 21 5 4 12 19-30 19
13.Mureşul Deva 21 6 1 14 16-45 19
14. Juventus Bucureşti 21 3 8 10 17-25 17
15. FC Olt 21 4 5 12 17-29 17
16.*Arieşul Turda 21 2 5 14 10-38 11
*Arieşul Turda s-a retras din campionat.
Etapa viitoare: Gloria Bistriţa – Juventus Bucureşti, CSM Vâlcea – Mureşul Deva, FC Bihor – Chindia Târgovişte, ALRO Slatina – Luceafărul Oradea, FC Olt – FC Maramureş, FC Timişoara – UTA Arad, Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Severin, FC Argeş va sta.
Liga a III-a, seria 4, etapa a 21-a:
Vineri:
Girom Albota – Prometeu Craiova 1-0
FCM Târgovişte – Gaz Metan II Mediaş 2-1
Vişina Nouă – Metaloglobus Bucureşti 2-0
FC Caracal – Atletic Bradu 3-0
FC Cisnădie – FC Oltchim 4-0
Minerul Mătăsari – Pandurii II Târgu Jiu 0-0
Sâmbătă:
Ghecon Lăpuşata – Jiul Rovinari 1-1
Damila Măciuca – Minerul Motru 1-1
Clasament
1. Damila Măciuca 21 13 3 5 34-19 41
2. Minerul Motru 21 11 6 4 35-11 39
3. FC Caracal 21 11 6 4 30-16 39
4. FC Cisnădie 21 11 5 5 31-13 38
5. Girom Albota 21 10 5 6 25-17 35
6. CS Vişina Nouă 21 11 2 8 23-17 35
7. Jiul Rovinari 21 10 4 7 32-18 34
8. Mediaş II 21 10 3 8 19-19 33
9. FCM Târgovişte 21 8 5 8 20-22 29
10. Minerul Mătăsari 21 6 8 7 22-19 26
11. Pandurii II 21 7 5 9 21-34 26
12. Prometeu Craiova 21 5 6 10 16-25 21
13. Metaloglobus 20 6 3 11 18-30 21
14. Oltchim 20 5 4 11 16-25 19
15. Ghecon Lăpuşata 21 4 3 14 17-42 15
16. Atletic Bradu 21 4 2 15 16-47 14
Etapa viitoare: Pandurii II Târgu Jiu – Prometeu Craiova, Jiul Rovinari – Girom Albota, Gaz Metan II Mediaş – Ghecon Lăpuşata, Metaloglobus Bucureşti – FCM Târgovişte, Minerul Motru – Vişina Nouă, Atletic Bradu – Damila Măciuca, FC Oltchim – FC Caracal, Minerul Mătăsari – FC Cisnădie.

Liga a IV-a Dolj, etapa a 28-a:
Apă Craiova – FC Brădeşti 3-0
Ştiinţa Malu Mare – Energia Craiova 1-2
Dunărea Bechet – FC Podari 0-12
Viitorul Cârcea – Amaradia Melineşti 3-3
CS Işalniţa – GP Craiova 2-0
Progresul Segarcea – Avântul Pieleşti 8-0
Recolta Ostroveni – Victoria Celaru 4-0
CSO Filiaşi a stat.
Clasament
1. CS Apa Craiova 26 22 3 1 106-23 69
2. FC Podari 26 20 4 2 99-17 64
3. CS Işalniţa 27 18 3 6 72-35 57
4. Energia Craiova 26 15 3 8 67-46 48
5. Progresul Segarcea 26 13 4 9 78-53 43
6. Amaradia Melineşti 26 11 5 10 53-62 38
7. Recolta Ostroveni 26 10 7 9 58-56 37
8. Victoria Celaru 26 9 7 10 36-41 34
9. CSO Filiaşi 25 9 5 11 42-45 32
10. FC Brădeşti 26 7 8 11 37-53 29
11. Ştiinţa Malu Mare 26 6 4 16 30-61 22
12. Viitorul Cârcea 27 4 8 15 37-64 20
13. Dunărea Bechet 26 5 5 16 40-122 20
14. „GP“ Craiova 25 5 3 17 46-78 18
15. Avântul Pieleşti 26 3 7 16 36-82 16
*CS Sopot s-a retras din campionat.

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.