Programe, clasamente

Liga I
Etapa a 26-a: vineri: Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Braşov (17.00, GSP TV), Petrolul Ploieşti – CFR Cluj (20.30, Digi Sport 1); sâmbătă: Sportul Studenţesc – Astra Ploieşti (15.30, Dolce Sport 1), Pandurii Târgu Jiu – FCM Târgu Mureş 17.00 (Digi Sport 1), Oţelul Galaţi – Steaua (20.00, Digi Sport 1); duminică: SC Vaslui – CS Mioveni (19.00, Digi Sport 1), Rapid – Voinţa Sibiu (21.30, Digi Sport 1); luni: Universitatea Cluj – Gaz Metan Mediaş (19.00, Digi Sport 1), Concordia Chiajna – Dinamo (21.30, Digi Sport 1).
Clasament:
1. CFR Cluj                    51 de puncte
2. Dinamo Bucureşti     46
3. Steaua Bucureşti       46
4. Rapid Bucureşti         45
5. SC Vaslui                  43
6. Oţelul Galaţi              42
7. Universitatea Cluj     38
8. Pandurii Târgu Jiu    36
9. Astra Ploieşti             32
10. Ceahlăul                   30
11. FC Braşov                29
12. Gaz Metan Mediaş  28
13. Voinţa Sibiu             28
14. FCM Târgu Mureş  27
15. Concordia Chiajna   27
16. Petrolul Ploieşti        25
17. Sportul Studenţesc   25
18. CS Mioveni              12

Liga a II-a, seria 2
Etapa a 21-a: vineri, ora 15.00: Chindia Târgovişte – CSM Vâlcea, ora 16.00: Unirea Alba Iulia – Gloria Bistriţa (Digi Sport 1), ora 17.00: Luceafărul Oradea – FC Bihor Oradea, FC Maramureş – ALRO Slatina; ora 18.00: FC Argeş – Juventus Bucureşti (Digi Sport 2), UTA Arad – FC Olt Slatina, Gaz Metan Severin – FC Timişoara (Digi Sport 1), Mureşul Deva stă.
Clasament:
1. Gloria Bistriţa           47 de puncte
2. FC Timişoara           45
3. Gaz Metan Severin  33
4. Chindia Târgovişte   32
5. UTA Arad                 31
6. ALRO Slatina           31
7. FC Argeş                   31
8. Luceafărul Oradea   30
9. Unirea Alba Iulia      28
10. FC Bihor Oradea     26
11. FC Maramureş        22
12. CSM Vâlcea           19
13. Juventus Bucureşti  17
14. FC Olt                      17
15. Mureşul Deva         16
16.*Arieşul Turda         11
*Arieşul Turda s-a retras din campionat.

Liga a III-a, seria 4
Etapa a 21-a: vineri, ora 17.00: Girom Albota – Prometeu Craiova, FCM Târgovişte – Gaz Metan II Mediaş, Vişina Nouă – Metaloglobus Bucureşti, FC Caracal – Atletic Bradu, FC Cisnădie – FC Oltchim, Minerul Mătăsari – Pandurii II Târgu Jiu, Ghecon Lăpuşata – Jiul Rovinari, Damila Măciuca – Minerul Motru.
Clasament:
1. Damila Măciuca        41 de puncte
2. Minerul Motru            38
3. FC Caracal                 36
4. FC Cisnădie                35
5. Gaz Metan II Mediaş 33
6. Girom Albota              32
7. Vişina Nouă                32
8. Jiul Rovinari                31
9. FCM Târgovişte         26
10. Minerul Mătăsari       25
11. Pandurii II Târgu Jiu  25
12. Prometeu Craiova      21
13. Metaloglobus Buc.     21
14. FC Oltchim                 19
15. Ghecon Lăpuşata       14
16. Atletic Bradu              14

Liga a IV-a Dolj
Etapa a 28-a: vineri, ora 15.00: Viitorul Cârcea – Amaradia Melineşti, ora 18.00: Apa Craiova – FC Brădeşti, Ştiinţa Malu Mare – Energia Craiova, Dunărea Bechet – FC Podari, Progresul Segarcea – Avântul Pieleşti, Recolta Ostroveni – Victoria Celaru. Partida CS Işalniţa – „GP” Craiova s-a disputat marţi şi s-a încheiat cu scorul de 2-0. CSO Filiaşi stă.
Clasament:
1. Apa Craiova            66 de puncte
2. FC Podari                 61
3. CS Işalniţa                54
4. Energia Craiova       45
5. Prog. Segarcea         40
6. Amaradia Melineşti 37
7. Victoria Celaru         34
8. Recolta Ostroveni    34
9. CSO Filiaşi               32
10. FC Brădeşti            29
11. Ştiinţa Malu Mare  22
12. Dunărea Bechet     20
13. Viitorul Cârcea      19
14. „GP” Craiova         18
15. Avântul Pieleşti      16
*CS Sopot s-a retras din campionat.

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.