Programe, rezultate, clasamente

Liga I
Etapa a 26-a: vineri: Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Braşov 1-1, Petrolul Ploieşti – CFR Cluj 1-1; sâmbătă: Sportul Studenţesc – Astra Ploieşti (15.30, Dolce Sport 1), Pandurii Târgu Jiu – FCM Târgu Mureş 17.00 (Digi Sport 1), Oţelul Galaţi – Steaua (20.00, Digi Sport 1); duminică: SC Vaslui – CS Mioveni (19.00, Digi Sport 1), Rapid – Voinţa Sibiu (21.30, Digi Sport 1); luni: Universitatea Cluj – Gaz Metan Mediaş (19.00, Digi Sport 1), Concordia Chiajna – Dinamo (21.30, Digi Sport 1).
Clasament:
1. CFR Cluj                   52 de puncte
2. Dinamo Bucureşti     46
3. Steaua Bucureşti       46
4. Rapid Bucureşti        45
5. SC Vaslui                  43
6. Oţelul Galaţi              42
7. Universitatea Cluj     38
8. Pandurii Târgu Jiu    36
9. Ceahlăul                    33

10. Astra Ploieşti           32
11. FC Braşov                29
12. Gaz Metan Mediaş   28
13. Voinţa Sibiu             28
14. FCM Târgu Mureş   27
15. Concordia Chiajna   27
16. Petrolul Ploieşti       26
17. Sportul Studenţesc   25
18. CS Mioveni             12

 

Liga a II-a, seria 2
Etapa a 21-a: Chindia Târgovişte – CSM Vâlcea 2-1, Unirea Alba Iulia – Gloria Bistriţa 1-2, Luceafărul Oradea – FC Bihor Oradea 1-0, FC Maramureş – ALRO Slatina 1-0, FC Argeş – Juventus Bucureşti 2-1, UTA Arad – FC Olt Slatina 2-1, Gaz Metan Severin – FC Timişoara 1-1, Mureşul Deva – Arieşul Turda 3-0 (rezultat deci la „masa verde“).
Clasament:
1. Gloria Bistriţa          50 de puncte
2. FC Timişoara           46
3. Chindia Târgovişte  35
4. UTA Arad                34

5. Gaz Metan Severin  34

6. FC Argeş                  34
7. Luceafărul Oradea   33
8. ALRO Slatina          31
9. Unirea Alba Iulia     28
10. FC Bihor Oradea    26
11. FC Maramureş       25
12. CSM Vâlcea           19
13. Mureşul Deva         19

14. Juventus Bucureşti 17
15. FC Olt                    17
16.*Arieşul Turda        11
*Arieşul Turda s-a retras din campionat.

Etapa viitoare: Gloria Bistriţa – Juventus Bucureşti, CSM Vâlcea – Mureşul Deva, FC Bihor – Chindia Târgovişte, ALRO Slatina – Luceafărul Oradea, FC Olt – FC Maramureş, FC Timişoara – UTA Arad, Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Severin, FC Argeş va sta.

 

Liga a III-a, seria 4
Etapa a 21-a: vineri: Girom Albota – Prometeu Craiova 1-0, FCM Târgovişte – Gaz Metan II Mediaş 2-1, Vişina Nouă – Metaloglobus Bucureşti 2-0, FC Caracal – Atletic Bradu 3-0, FC Cisnădie – FC Oltchim 4-0, Minerul Mătăsari – Pandurii II Târgu Jiu 0-0; sâmbătă: Ghecon Lăpuşata – Jiul Rovinari (ora 13.00), Damila Măciuca – Minerul Motru (17.00).
Clasament:
1. Damila Măciuca         41 de puncte

2. FC Caracal                 39
3. Minerul Motru           38
4. FC Cisnădie               38

5. Girom Albota             35
6. Vişina Nouă               35
7. Jiul Rovinari               33

8. Gaz Metan II Mediaş  33
9. FCM Târgovişte          29
10. Minerul Mătăsari      26
11. Pandurii II Târgu Jiu 26

12. FC Oltchim                22
13. Prometeu Craiova      21
14. Metaloglobus Buc.     21
15. Ghecon Lăpuşata       14
16. Atletic Bradu             14


Post Author: Alexandru Vîrtosu

Lasă un răspuns