Rezultate, clasamente

 

LIGA I, ETAPA A 28-A:

Vineri

Concordia Chiajna – Voinţa Sibiu 2-0

Au marcat: Dinu ’38, Iordache ’74

FC Braşov – Dinamo 2-0

Au marcat: Distefano ’29, Ilijoski ’77

Sâmbătă

Sportul Studenţesc – Gaz Metan Mediaş 1-2

Au marcat: A. Lungu ’53 / Bawab ’66, Roman ’68

Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu 0-1

A marcat: Voiculeţ ’79

FC Vaslui – Astra Ploieşti 2-1

Au marcat: N’Doye ’55, M. Constantin ’85 / Amorim ’32

Ceahlăul Piatra Neamţ – CFR Cluj 0-2

A marcat: Vranjes ’19, Camora ’90+3

Duminică

Oţelul Galaţi – FCM Târgu Mureş, ora 18.30

Rapid – Steaua, ora 21.30

Luni

Petrolul Ploieşti – CS Mioveni, ora 19.00

Clasament:

1. CFR Cluj 28 16 7 5 50-27 55 puncte

2. FC Vaslui 28 16 4 8 45-25 52

3. Dinamo Bucureşti 28 15 7 6 45-25 52

4. Rapid Bucureşti 27 15 6 6 44-23 51

5. Steaua Bucureşti 27 14 7 6 35-20 49

6. Universitatea Cluj 28 10 12 6 38-27 42

7. Pandurii Târgu Jiu 28 11 9 8 40-30 42

8. Oţelul Galaţi 27 12 6 9 27-24 42

9. Astra Ploieşti 28 10 8 10 32-28 38

10. Gaz Metan Mediaş 28 9 7 12 35-42 34

11. FC Braşov 28 9 6 13 28-29 33

12. Ceahlăul Piatra Neamţ 28 8 9 11 26-38 33

13. Concordia Chiajna 28 9 6 13 30-46 33

14. FCM Târgu Mureş 27 7 9 11 24-32 30

15. Voinţa Sibiu 28 7 8 13 18-33 29

16. Petrolul Ploieşti 27 6 9 12 29-36 27

17. Sportul Studenţesc 28 5 10 13 28-48 25

18. CS Mioveni 27 2 6 19 16-56 12

Etapa viitoare: marţi: Voinţa Sibiu – Ceahlăul Piatra Neamţ (17.00, Digi Sport 1), Pandurii Târgu Jiu – Sportul Studenţesc (19.00, Digi Sport 1); CFR Cluj – FC Braşov (21.30, Digi Sport 1); miercuri: FCM Târgu Mureş – SC Vaslui (18.00, Digi Sport 1), Astra Ploieşti – Rapid (20.00, GSP TV / Antena 1), Dinamo – Universitatea Cluj (21.45, Digi Sport 1); joi: CS Mioveni – Concordia Chiajna (19.00, Digi Sport 1), Steaua – Petrolul Ploieşti (19.30, Dolce Sport 1), Gaz Metan Mediaş – Oţelul Galaţi (21.45, Digi Sport 1).

 

LIGA A 2-A, SERIA A 2-A

Etapa a 24-a: Arieşul Turda – Gloria Bistriţa 0-3 (rezultat decis la „masa verde“), CSM Vâlcea – Juventus Bucureşti 3-0, FC Timişoara – Luceafărul Oradea 1-2, Gaz Metan Severin – UTA Arad 0-0, FC Olt Slatina – Chindia Târgovişte 0-0, FC Bihor – FC Argeş 3-0, ALRO Slatina – Mureşul Deva 5-0, Unirea Alba Iulia – FC Maramureş (luni, ora 17.00).

Clasament:

1. Gloria Bistriţa 24 17 5 2 51-22 56

2. FC Timişoara 24 14 7 3 40-16 49

3. UTAArad24 11 8 5 30-16 41

4. Gaz Metan Severin 24 12 5 7 35-22 41

5. Luceafărul Oradea 24 11 7 6 30-20 40

6. Chindia Târgovişte 24 9 11 4 28-16 38

7. FC Argeş 24 10 8 6 31-31 38

8. ALRO Slatina 24 10 6 8 31-20 36

9. FC Bihor 24 9 6 9 32-32 33

10. Unirea Alba Iulia 23 6 10 7 22-21 28

11. CSM Vâlcea 24 7 5 12 25-32 26

12. FC Maramureş 23 7 4 12 28-39 25

13. FC Olt Slatina 24 5 6 13 21-33 21

14. Juventus Bucureşti 24 4 8 12 23-32 20

15.MureşulDeva 24 6 1 17 17-55 19

16. *Arieşul Turda 24 2 5 17  10-47 11

*Arieşul Turda s-a retras din competiţie.

 

LIGA A III-A, SERIA 4

Etapa a 24-a: Metaloglobus – Girom Albota 1-1, Jiul Rovinari – Pandurii II 2-1, Gaz Metan II – Prometeu Craiova 0-1, Minerul Motru – Ghecon Lăpuşata 1-1, Atletic Bradu – FCM Târgovişte 3-2, FC Oltchim – CS Vişina Nouă 1-0, Minerul Mătăsari – Damila Măciuca 0-3, FC Cisnădie – FC Caracal 1-1.

Clasament
1. Damila Măciuca 24 15 4 5 42-20 49
2.Minerul Motru 24 13 7 4 42-15 46
3. FC Cisnădie 24 12 6 6 34-16 42
4. Girom Albota 24 12 6 6 29-18 42
5. FC Caracal 24 11 8 5 33-20 41
6. CS Vişina Nouă 24 12 2 10 30-23 38
7. Jiul Rovinari 24 11 4 9 35-23 37
8. Mediaş II 24 11 3 10 21-22 36
9. Pandurii II 24 9 5 10 27-38 32
10. Minerul Mătăsari 24 7 8 9 24-24 29
11. FCM Târgovişte 24 8 5 11 22-29 29
12. Prometeu Craiova 24 7 6 11 20-29 27
13. Metaloglobus 23 7 4 12 21-32 25
14. Oltchim 23 6 5 12 18-30 23
15. Ghecon Lăpuşata 24 5 4 15 20-45 19
16. Atletic Bradu 24 5 3 16 21-54 18

 

Liga a IV-a Dolj

Etapa a 30-a (ultima): Ştiinţa Malu Mare – FC Brădeşti 1-3, Dunărea Bechet – Apă Craiova 8-4, CSO Filiaşi – Energia Craiova 1-1 (meci interupt), CS Işalniţa – FC Podari 1-2, Progresul Segarcea – „GP“ Craiova 4-3, Recolta Ostroveni – Amaradia Melineşti 2-4, Victoria Celaru – Avântul Pieleşti 1-0, Viitorul Cârcea a stat.
Clasament
1. CS Apa Craiova 28 23 3 2 125-31 72
2. FC Podari 28 22 4 2 105-19 70
3. CS Işalniţa 28 18 3 7 73-37 57
4. Energia Craiova 27 16 3 8 71-46 51
5. Progresul Segarcea 28 14 4 10 83-59 46
6. Amaradia Melineşti 28 13 5 10 60-65 44
7. Recolta Ostroveni 28 11 7 10 68-60 40
8. Victoria Celaru 28 10 7 11 38-43 37
9. CSO Filiaşi 26 9 5 12 43-49 32
10. FC Brădeşti 27 8 8 11 39-54 32
11. Viitorul Cârcea 28 5 8 15 40-66 23
12. Dunărea Bechet 28 6 5 17 48-130 23
13. Ştiinţa Malu Mare 28 6 4 18 31-79 22
14. „GP“ Craiova 27 5 3 19 51-85 18
15. Avântul Pieleşti 28 3 7 18 36-91 16
*CS Sopot s-a retras din întrecere.

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.