Programe, clasamente, rezultate

minge

Liga I
Etapa a 12-a: vineri: Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş 1-1, FC Braşov – CS Universitatea Craiova 2-3; sâmbătă: Ceahlăul Piatra Neamţ – CSMS Iaşi 2-2, Universitatea Cluj – FC Viitorul 2-2, FC Botoşani – Rapid 3-0; duminică: Concordia Chiajna – CFR Cluj 1-1, Dinamo – Pandurii Târgu Jiu 3-2, ASA Târgu Mureş – Steaua 1-0; luni: Astra Giurgiu – Petrolul Ploieşti (21.00, Look TV).
Clasament:
1. Steaua Bucureşti 12 9 1 2 27-8 28
2. CFR Cluj 12 8 2 2 21-8 26
3. Petrolul Ploieşti 11 7 2 2 22-9 23
4. Dinamo Bucureşti 12 6 4 2 22-13 22
5. ASA Târgu Mureş 12 6 4 2 17-9 22
6. FC Botoşani 12 6 3 3 17-16 21
7. Astra Giurgiu 11 6 2 3 20-9 20
8. FC Braşov 12 4 4 4 16-17 16
9. CS Universitatea Craiova 12 4 4 4 13-18 16
10. Gaz Metan Mediaş 12 3 5 4 14-16 16
11. FC Viitorul 12 3 4 5 14-16 13
12. Ceahlăul Piatra Neamţ 12 3 4 5 12-20 13
13. Universitatea Cluj 12 3 3 6 13-16 12
14. Pandurii Târgu Jiu 12 2 5 5 13-18 11
15. Concordia Chiajna 12 2 5 5 10-19 11
16. Rapid Bucureşti 12 2 3 7 6-18 9
17. CSMS Iaşi 12 0 6 6 9-20 6
18. Oţelul Galaţi 12 1 3 8 5-21 6

.

.

Liga a II-a, seria 2
Etapa a 10-a: sâmbătă: FC Olt Slatina – Olimpia Satu Mare 2-1, Unirea Tărlungeni – FC Bihor Oradea 1-0, FC Caransebeş – Metalul Reşiţa 1-3, Fortuna Poiana Câmpina – CS Mioveni 3-1, Şoimii Pâncota – ACS Poli Timişoara 0-1, CSM Vâlcea a stat.
Clasament: 1. Metalul Reşiţa 23 puncte (golaveraj 15-8), 2. ACS Poli Timişoara 21 (15-4), 3. Fortuna Poiana Câmpina 15 (14-11), 4. Unirea Tărlungeni 14 (8-7), 5. CS Mioveni 14 (6-6), 6. CSM Vâlcea 12 (6-4), 7. FC Olt Slatina 11 (9-7), 8. Şoimii Pâncota 7 (11-13), 9. Olimpia Satu Mare 7 (6-12), 10. FC Caransebeş 6 (6-16), 11. FC Bihor Oradea 4 (4-12).

.

.
Liga a III-a, etapa a 9-a

Seria 3: vineri: Atletic Bradu – SCM Argeșul Pitești 2-4, CS Afumați – Concordia II Chiajna 0-1, ACS URBAN Titu – Astra II 3-0, Chindia Târgovişte – CS Ștefănești 1-0; sâmbătă: FCM Târgovişte – CS Vişina Nouă 0-5, ACS Podari – Sporting Roșiori 1-1, CN „Dinicu Golescu” Câmpulung – Inter Clinceni 2-1.
Clasament: 1. ACS URBAN Titu 18 (12-6), 2. Concordia II Chiajna 17 (18-10), 3. CN „Dinicu Golescu” Câmpulung 16 (14-13), 4. CS Afumați 15 (23-12), 5. CS Ștefănești 15 (14-11), 6. SCM Argeșul Pitești 15 (13-14), 7. Chindia Târgovişte 14 (18-11), 8. FCM Târgovişte 12 (11-21), 9. Inter Clinceni 11 (18-13), 10. CS Vişina Nouă 11 (17-14), 11. Sporting Roșiori 11 (12-14), 12. Atletic Bradu 6 (13-22), 13. Astra II 6 (10-22), 14. ACS Podari 5 (7-17).

Seria 4: vineri: Vulturii Lugoj – ACS Viitorul Municipal Craiova 1-0, CS Nuova Mama Mia Becicherecul Mic – CSO Filiași 3-1, Minerul Motru – UTA Bătrâna Doamnă 2-3; sâmbătă: FC Hunedoara – Național Sebiş 0-2, CS Ineu – Millenium Giarmata 0-2, Știința Turceni – Minerul Mehedinţi 2-0, Pandurii II Târgu Jiu a stat.
Clasament: 1. Național Sebiş 21 (15-4), 2. Millenium Giarmata 19 (10-5), 3. Becicherecul Mic 18 (23-5), 4. UTA Bătrâna Doamnă 17 (14-6), 5. Pandurii II Târgu Jiu 13 (11-10), 6. Vulturii Lugoj 13 (5-7), 7. FC Hunedoara 12 (7-8), 8. CSO Filiași 10 (12-11), 9. Minerul Mehedinţi 8 (5-10), 10. Știința Turceni 6 (5-11), 11. Minerul Motru 5 (11-15), 12. ACSVM Craiova 3 (3-10), 13. CS Ineu 3 (3-22).

.

.

Liga a IV-a Dolj
Etapa a 11-a: sâmbătă: Progresul Segarcea – Știința Malu Mare 5-1, CS Universitatea II Craiova – Viitorul Cârcea 5-2, Victoria Celaru – Dunărea Bistreț 1-6, Danibius Bechet – Unirea Leamna 2-2, Recolta Ostroveni – Dunărea Calafat 0-4, Vânătorul Desa – Amaradia Melinești nu s-a disputat.
Clasament: 1. CS Universitatea II Craiova 28 de puncte (45-9), 2. Dunărea Calafat 24 (36-9), 3. Dunărea Bistreț 24 (32-9), 4. Viitorul Cârcea 24 (37-18), 5. Progresul Segarcea 20 (24-12), 6. Unirea Leamna 19 (22-21), 7. Danubius Bechet 16 (26-29), 8. Victoria Celaru 9 (22-35), 9. Știința Malu Mare 9 (15-34), 10. Recolta Ostroveni 8 (17-31), 11. Amaradia Melinești 8 (14-35), 12. Vânătorul Desa 1 (9-57).

.

.

CN de Juniori, seria 4
Etapa a 10-a: juniori A, juniori B: sâmbătă: CSJ Ştiinta U Craiova – LPS Slatina 2-2, 2-2; Școala de Fotbal „Gică Popescu” – CSS Slatina 3-1, 2-1; CSS Severin – CSM Vâlcea 0-2, 1-0; duminică: Pandurii Târgu Jiu – Frontiera Drobeta 20-0, 8-1; FC Olt Slatina – CFR Romgaz Craiova 0-3, 1-0; CS Universitatea Craiova – LPS Târgu Jiu 6-0, 2-1; CSS Craiova a stat.

Clasament juniori A: 1. Pandurii Târgu Jiu 26 de puncte (golaveraj 46-7), 2. CS Universitatea Craiova 24 (36-3), 3. CSM Vâlcea 22 (30-8), 4. CFR Romgaz Craiova 19 (32-11), 5. FC Olt Slatina 18 (32-11), 6. CSS Craiova 16 (27-13), 7. CSS Drobeta Turnu Severin 13 (17-13), 8. CSS Slatina 10 (21-19), 9. LPS Slatina 10 (17-30), 10. CSJ Ştiinţa U Craiova 8 (13-25), 11. Şcoala de Fotbal „Gică Popescu” 6 (7-27), 12. LPS Târgu Jiu 3 (6-46), 13. Frontiera Drobeta 0 (3-74).

Clasament juniori B: 1. CS Universitatea Craiova 25 (28-2), 2. Pandurii Târgu Jiu 25 (29-7), 3. CSM Vâlcea 21 (24-7), 4. CFR Romgaz Craiova 16 (16-10), 5. FC Olt Slatina 16 (13-12), 6. Şcoala de Fotbal „Gică Popescu” 15 (11-10), 7. CSS Drobeta 13 (15-16), 8. CSJ Ştiinţa U Craiova 11 (13-24), 9. LPS Târgu Jiu 10 (13-15), 10. CSS Slatina 9 (9-10), 11. CSS Craiova 7 (11-14), 12. Frontiera Drobeta 2 (10-34), 13. LPS Slatina 2 (5-36).

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.