Fotbal internațional, program 13-16ianuarie

ANGLIA: Premier League
Etapa a 21-a: sâmbătă – ora 14.30: Tottenham – West Brom, ora 17.00: Burnley – Southampton, Hull – Bournemouth, Sunderland – Stoke, Swansea – Arsenal, Watford – Middlesbrough, West Ham – Crystal Palace, ora 19.30: Leicester – Chelsea; duminică – ora 15.30: Everton – Manchester City, ora 18.00: Manchester United – Liverpool.
Clasament: 1. Chelsea 49 (42-15), 2. Liverpool 44 (48-23), 3. Tottenham 42 (39 – 14), 4. Manchester City 42 (41-22), 5. Arsenal 41 (44-22), 6. Manchester United 39 (31-19), 7. Everton 30 (28-23), 8. West Brom 29 (28-24), 9. Bournemouth 25 (29-34), 10. Southampton 24 (19-25), 11. Stoke 24 (24-32), 12. Burnley 23 (22-31), 13. West Ham 22 (23-35), 14. Watford 22 (23-36), 15. Leicester 21 (24-31), 16. Middlesbrough 19 (17-22), 17. Crystal Palace 16 (30-37), 18. Sunderland 15 (19-37), 19. Swansea 15 (23-45), 20. Hull 13 (17-44).

.

GRECIA: Super League
Etapa a 14-a: sâmbătă – ora 15.00: Iraklis – Kerkyra, ora 17.15: Veria – Levadiakos, ora 19.30: Platanias – Olympiakos; duminică – ora 15.00: AEL Larissa – PAOK, ora 17.15: Asteras – Panetolikos, Atromitos – Panionios, Xanthi – Giannina, ora 19.30: Panathinaikos – AEK Atena.
Clasament: 1. Olympiakos 37 (32-6), 2. Panionios 25 (19-11), 3. Xanthi 25 (17-13), 4. Panathinaikos 25 (18-9), 5. Giannina 22 (17-13), 6. AEK 21 (21-13), 7. Atromitos 21 (15-18), 8. PAOK 20 (19-11), 9. Platanias 20 (13-15), 10. Panetolikos 16 (17-16), 11. Asteras 15 (14-21), 12. Kerkyra 13 (9-17), 13. AEL Larissa 13 (14-21), 14. Levadiakos 12 (12-26), 15. Veria 8 (6-22), 16. Iraklis 7 (9-20).

.

ITALIA: Seria A
Etapa a 20-a: sâmbătă – ora 19.00: Crotone – Bologna, ora 21.45: Inter – Chievo; duminică – ora 13.30: Cagliari – Genoa, ora 16.00: Lazio – Atalanta, Napoli – Pescara, Sampdoria – Empoli, Sassuolo – Palermo, Udinese – AS Roma, ora 21.45: Fiorentina – Juventus; luni – ora 21.45: Torino – AC Milan.
Clasament: 1. Juventus 45 (39-14), 2. AS Roma 41 (40-18), 3. Napoli 38 (42-22), 4. Lazio 37 (33-21), 5. AC Milan 36 (28-20), 6. Atalanta 35 (31-22), 7. Inter 33 (30-22), 8. Torino 29 (36-27), 9. Fiorentina 27 (28-24), 10. Udinese 25 (25-26), 11. Chievo 25 (20-24), 12. Genoa 23 (21-23), 13. Sampdoria 23 (22-26), 14. Cagliari 23 (27-43), 15. Bologna 20 (17-25), 16. Sassuolo 18 (24-33), 17. Empoli 17 (11-26), 18. Palermo 10 (16-36), 19. Crotone 9 (14-33), 20. Pescara 9 (14-33).

.

FRANŢA: Ligue 1
Etapa a 20-a: vineri – ora 21.45: Lille – St. Etienne; sâmbătă – 18.00: Rennes – PSG, ora 21.00: Angers – Bordeaux, Lorient – Guingamp, Montpellier – Dijon, Nancy – Bastia, Toulouse – Nantes; duminică – ora 16.00: Nice – Metz, ora 18.00: Caen – Lyon, ora 22.00: Marseille – Monaco.
Clasament: 1. Nice 44 (34-13), 2. Monaco 42 (56-20), 3. PSG 39 (38-15), 4. Lyon 34 (34-19), 5. Guingamp 30 (25-19), 6. Marseille 30 (22-19), 7. Rennes 28 (20-23), 8. St. Etienne 26 (18-16), 9. Toulouse 26 (22-21), 10. Bordeaux 25 (20-26), 11. Montpellier 22 (28-31), 12. Lille 21 (18-25), 13. Nancy 21 (15-23), 14. Bastia 20 (17-23), 15. Dijon 19 (26-29), 16. Angers 19 (15-24), 17. Nantes 19 (12-26), 18. Caen 18 (20-32), 19. Metz 17 (18-36), 20. Lorient 15 (20-38).

.

OLANDA: Eredivisie
Etapa a 18-a: vineri – ora 21.00: G.A. Eagles – Alkmaar; sâmbătă – ora 19.30: Heerenveen – Den Haag, ora 20.45: Heracles – Groningen, PSV – Excelsior, Sparta Rotterdam – Utrecht; duminică – ora 13.30: Roda – Feyenoord, ora 15.30: Vitesse – Twente, Zwolle – Ajax, ora 17.45: Willem II – Nijmegen.
Clasament: 1. Feyenoord 42 (47-12), 2. Ajax 37 (35-13), 3. PSV 34 (25-8), 4. Heerenveen 29 (32-20), 5. Alkmaar 28 (29-23), 6. Utrecht 25 (26-22), 7. Twente 24 (26-23), 8. Vitesse 23 (24-22), 9. Heracles 21 (21-25), 10. Groningen 20 (23-25), 11. Willem II 19 (12-19), 12. Nijmegen 19 (18-28), 13. Sparta Rotterdam 17 (22-29), 14. Den Haag 17 (16-29), 15. Excelsior 16 (23-32), 16. Zwolle 14 (13-34), 17. Roda 13 (8-21), 18. G.A. Eagles 12 (14-29).

.

PORTUGALIA: Primeira Liga
Etapa a 17-a: vineri – ora 22.30: Arouca – Estoril; sâmbătă – ora 18.00: Benfica – Boavista, Setubal – Nacional, ora 20.15: Chaves – Sporting, ora 22.30: Feirense – Guimaraes; duminică – ora 18.00: Maritimo – Ferreira, ora 20.00: FC Porto – Moreirense, ora 22.15: Belenenses – Rio Ave; luni – ora 22.00: Braga – Tondela.
Clasament: 1. Benfica 41 (34-8), 2. FC Porto 35 (28-7), 3. Braga 33 (27-13), 4. Sporting 33 (27-14), 5. Guimaraes 30 (27-19), 6. Rio Ave 24 (21-21), 7. Chaves 23 (17-15), 8. Maritimo 23 (12-13), 9. Boavista 20 (17-18), 10. Arouca 20 (15-20), 11. Setubal 19 (16-17), 12. Belenenses 17 (10-16), 13. Ferreira 17 (16-23), 14. Estoril 15 (11-19), 15. Moreirense 14 (15-26), 16. Feirense 14 (13-32), 17. Nacional 12 (14-25), 18. Tondela 10 (13-27).

.

SPANIA: LaLiga
Etapa a 18-a: sâmbătă – ora 14.00: Leganes – Bilbao, ora 17.15: Barcelona – Las Palmas, ora 19.30: Atletico Madrid – Betis, ora 21.45: La Coruna – Villarreal; duminică – ora 13.00: Valencia – Espanyol, ora 17.15: Celta Vigo – Alaves, ora 19.30: Gijon – Eibar, Granada – Osasuna, ora 21.45: Sevilla – Real Madrid; luni – ora 21.45: Malaga – Real Sociedad.
Clasament: 1. Real Madrid 40 (45-14), 2. Sevilla 36 (36-21), 3. Barcelona 35 (42-17), 4. Atl. Madrid 31 (31-14), 5. Villarreal 30 (26-12), 6. Real Sociedad 29 (28-25), 7. Ath. Bilbao 27 (22-19), 8. Las Palmas 24 (27-24), 9. Celta Vigo 24 (28-32), 10. Eibar 23 (22-22), 11. Espanyol 23 (21-23), 12. Alaves 22 (15-17), 13. Malaga 21 (26-29), 14. Betis 21 (20-29), 15. La Coruna 17 (23-28), 16. Leganes 16 (13-29), 17. Valencia 13 (24-32), 18. Gijon 12 (17-34), 19. Granada 9 (14-38), 20. Osasuna 8 (16-37).

.

TURCIA: Super Lig
Etapa a 17-a: vineri – ora 19.00: Bursaspor – Trabzonspor; sâmbătă – 12.30: Alanyaspor – Rizespor, Karabukspor – Akhisar Belediye, ora 15.00: Basaksehir – Kayserispor, ora 18.00: Konyaspor – Galatasaray; duminică – ora 12.30: Kasimpasa – Genclerbirligi, ora 15.00: Gaziantepspor – Antalyaspor, ora 18.00: Fenerbahce – Adanaspor, Osmanlispor – Beșiktaș.
Clasament: 1. Basaksehir 36 puncte (golaveraj 31-11), 2. Beșiktaș 35 (28-13), 3. Galatasaray 33 (30-16), 4. Fenerbahce 31 (34-12), 5. Bursaspor 27 (20-17), 6. Osmanlispor 26 (21-16), 7. Konyaspor 24 (20-16), 8. Genclerbirligi 22 (16-12), 9. Antalyaspor 22 (16-20), 10. Akhisar Belediye 20 (11-17), 11. Karabukspor 18 (19-25), 12. Kasimpasa 18 (18-25), 13. Trabzonspor 18 (12-20), 14. Alanyaspor 18 (22-31), 15. Rizespor 13 (15-27), 16. Kayserispor 12 (14-26), 17. Gaziantepspor 11 (15-27), 18. Adanaspor 10 (13-24).

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.