Programe, rezultate, clasamente

Liga I, etapa a 31-a
Marţi
Voinţa Sibiu – FC Dinamo 0-1
A marcat: M. Niculae ’25 (penalti)
Universitatea Cluj – CFR Cluj – suspendat
Miercuri
CS Mioveni – FC Braşov 0-1
A marcat: Viveiros ’88
Sportul Studenţesc – Oţelul Galaţi 0-2
Au marcat: Didi ’45, Filip ’71
Joi
Astra Ploieşti – Concordia Chiajna 0-2
A marcat: Rocha ’11, ’53
FCM Târgu Mureş – Petrolul Ploieşti 1-2
Au marcat: Sg. Buş ’73 / Hamza ’23, Mustivar ’39
Pandurii Târgu Jiu – FC Vaslui 1-2
Au marcat: Voiculeţ ’21 / Wesley ’76 (penalti), Papp ’86
Gaz Metan Mediaş – Rapid 2-2
Au marcat: Bawab ’79. N. Grigore ’90 (autogol) / Herea ’16 (penalti), Roman ’37
Steaua – Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0
A marcat: Martinovici ’61
Clasament:
1. FC Vaslui 31 19 4 8 54-28 61 puncte
2. CFR Cluj 30 18 7 5 52-27 61
3. Steaua Bucureşti 31 17 8 6 41-22 59
4. Rapid Bucureşti 31 16 9 6 49-27 57
5. Dinamo Bucureşti 31 16 8 7 48-28 56
6. Oţelul Galaţi 31 14 7 10 31-26 49
7. Universitatea Cluj 30 10 14 6 41-30 44
8. Pandurii Târgu Jiu 31 11 10 10 43-35 43
9. FC Braşov 31 11 6 14 32-30 39
10. Ceahlăul Piatra Neamţ 31 10 9 12 30-40 39
11. Concordia Chiajna 31 11 6 14 35-49 39
12. Astra Ploieşti 31 10 8 13 33-34 38
13. Gaz Metan Mediaş 31 10 8 13 38-48 38
14. Petrolul Ploieşti 31 9 9 13 38-41 36
15. FCM Târgu Mureş 31 7 11 13 28-38 32
16. Voinţa Sibiu 31 7 8 16 19-39 29
17. Sportul Studenţesc 31 5 12 14 30-52 27
18. CS Mioveni 31 2 6 23 18-64 12

Liga a II-a, seria a 2-a
Etapa a 31-a: Voinţa Sibiu – FC Dinamo 0-1, Universitatea Cluj – CFR Cluj – suspendat, CS Mioveni – FC Braşov 0-1, Sportul Studenţesc – Oţelul Galaţi 0-2, Astra Ploieşti – Concordia Chiajna 0-2, FCM Târgu Mureş – Petrolul Ploieşti 1-2, Pandurii Târgu Jiu – SC Vaslui 1-2, Gaz Metan Mediaş – Rapid 2-2, Steaua – Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0.

Clasament:
1. GLORIA Bistriţa 25 18 5 2 54-24 59
2. FC Timişoara 25 15 7 3 42-17 25 52
3. Gaz Metan Severin 25 13 5 7 39-22 44
4. Luceafărul Oradea 25 12 7 6 31-20 43
5. UTA Arad 25 11 8 6 32-19 41
6. FC Argeş 25 10 9 6 32-32 39
7. Chindia Târgovişte 25 9 11 5 29-18 38
8. ALRO Slatina 25 10 7 8 32-21 37
9. FC Bihor 25 10 6 9 33-32 36
10. UNIREA Alba Iulia 25 7 10 8 23-22 31
11. CSM Vâlcea 25 8 5 12 28-32 29
12. FC Maramureş 25 7 4 14 28-44 25
13. FC Olt 25 6 6 13 23-33 24
14. Juventus Bucureşti 25 4 8 13 23-33 20
15. MUREŞUL Deva 25 6 1 18 17-57 19
16. *Ariesul Turda 25 2 5 18 10-50 11
*Arieşul Turda s-a retras din campionat.
Etapa a 32-a: sâmbătă: Oţelul Galaţi – „U” Cluj (19.00, Digi Sport 1), Dinamo – CS Mioveni (21.30, Digi Sport 1); duminică: Petrolul Ploieşti – Gaz Metan Mediaş (17.00, GSP TV), Chiajna – FCM Tg. Mureş (17.00, Digi Sport 1), Rapid – Pandurii Tg. Jiu (19.00, Digi Sport 1), SC Vaslui – Sportul Studenţesc (19.30, Dolce Sport 1), FC Braşov – Steaua (21.30, Digi Sport 1); luni: Ceahlăul – Astra Ploieşti (21.30, Digi Sport 1). Partida CFR Cluj – Voinţa Sibiu s-a disputat vineri seară, după închiderea ediţiei.

Liga a IV-a Dolj
Play-off, etapa a 2-a, sâmbătă, ora 11.00: CS Işalniţa – CS Apa Craiova, Energia Craiova – FC Podari. Clasament: 1. CS Apa Craiova 19 puncte, 2. FC Podari 16, 3. CS Işalniţa 3, 4. Energia Craiova 3.
Cupa Ligii, etapa a 2-a: sâmbătă, ora 10.00: Dunărea Bechet – Progresul Segarcea; ora 11.00: Viitorul Cârcea – Ştiinţa Malu Mare, Avântul Pieleşti – Amaradia Melineşti, FC Brădeşti – CSO Filiaşi, Victoria Celaru – „GP” Craiova nu se dispută.

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.