Programe, rezultate, clasamente

Adidas jabulani alb-albastru

Liga I
Etapa a 28-a: Ceahlăul Piatra Neamţ – Universitatea Cluj 2-1, Rapid Bucureşti – CS Turnu Severin 1-0, Petrolul Ploieşti – Viitorul Constanţa 3-0, FC Vaslui – Astra Giurgiu 2-1, Dinamo Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 2-0; luni: Pandurii Târgu Jiu – Gloria Bistriţa (19.00, Dolce Sport), Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna (19.00, Digi Sport 1), CSMS Iaşi – FC Braşov (21.30, Digi Sport 1). Partida CFR Cluj – Steaua Bucureşti s-a disputat duminică seară, după închiderea ediţiei.
Clasament:
1. Steaua Bucureşti 27 20 5 2 62-23 65
2. Petrolul Ploieşti 28 14 10 4 45-23 52
3. Astra Giurgiu 28 15 5 8 55-30 50
4. Pandurii Târgu Jiu 27 15 5 7 42-35 50
5. Dinamo Bucureşti 28 14 7 7 41-29 49
6. FC Vaslui 28 12 9 7 39-29 45
7. Rapid Bucureşti 28 12 8 8 29-25 44
8. CFR Cluj 27 10 9 8 46-31 39
9. FC Braşov 27 10 8 9 35-37 38
10. Gaz Metan Mediaş 28 10 7 11 33-40 37
11. Oţelul Galaţi 27 8 9 10 31-34 31
12. Ceahlăul 28 8 6 14 36-48 30
13. Universitatea Cluj 28 7 8 13 28-44 29
14. Viitorul Constanţa 28 5 12 11 31-43 27
15. Concordia Chiajna 27 6 8 13 22-42 26
16. CS Turnu Severin 28 5 8 15 25-37 23
17. CSMS Iaşi 27 6 4 17 26-40 22
18. Gloria Bistriţa 27 3 8 16 18-53 17

 

 

Liga a II-a, seria 2

Etapa a 23-a: FCM Târgu Mureş – FC Maramureş 3-1, FC Argeş – FC Bihor 2-2, Luceafărul Oradea – ACS Poli Timişoara 0-1, Damila Măciuca – CS Mioveni 2-1, CSM Vâlcea – UTA Arad 2-0. Corona Braşov şi FC Olt Slatina au stat.
Clasament: 1. ACS Poli Timişoara 37 de puncte (golaveraj 30-14), 2. Corona Braşov 37 (29-15), 3. UTA Arad 32 (23-15), 4. Damila Măciuca 31 (24-18), 5. FC Bihor Oradea 29 (29-25), 6. CS Mioveni 24 (24-20), 7. FCM Târgu Mureş 24 (21-20), 8. CSM Vâlcea 24 (21-21), 9. FC Argeş Piteşti 21 (23-22), 10. FC Maramureş 21 (20-32), 11. Luceafărul Oradea 18 (17-25), 12. FC Olt Slatina 17 (17-20), 13. Unirea Alba Iulia 11 (12-43), 14. Voinţa Sibiu 0.
Etapa viitoare: joi, ora 11.00: Corona Braşov – FC Olt Slatina; vineri, ora 11.00: FC Bihor – FCM Târgu Mureş, UTA Arad – FC Argeş, ora 12.00: ACS Poli Timişoara – CSM Vâlcea, ora 15.00: CS Mioveni – Luceafărul Oradea. FC Maramureş şi Damila Măciuca vor sta.

 

 
Liga a III-a, etapa a 21-a
Seria 3: Inter Clinceni – Vişina Nouă 0-2, FC Voluntari – Viitorul Domneşti 4-0, CS Ştefăneşti – CS Afumaţi 2-2, Concordia II Chiajna – FC Caracal 1-3, FCM Alexandria – Progresul Cernica 3-0, ACS Berceni – CS Baloteşti 2-1. CS Tunari a stat.
Clasament: 1. ACS Berceni 42 de puncte (golaveraj 39-18), 2. FC Caracal 36 (26-15), 3. CS Ştefăneşti 35 (33-19), 4. CS Afumaţi 34 (44-21), 5. CS Baloteşti 32 (28-20), 6. Viitorul Domneşti 29 (24-30), 7. Progresul Cernica 26 (25-33), 8. Inter Clinceni 25 (22-30), 9. CS Vişina Nouă 24 (19-20), 10. FC Voluntari 21 (20-21), 11. CS Tunari 16 (26-42), 12. FCM Alexandria 14 (21-33), 13. Concordia II Chiajna 11 (15-41).
Etapa viitoare: vineri, ora 18.00: CS Afumaţi – FC Voluntari, FC Caracal – CS Ştefăneşti, Progresul Cernica – Concordia II Chiajna, CS Baloteşti – FCM Alexandria; sâmbătă, ora 18.00: CS Vişina Nouă – ACS Berceni, CS Tunari – Inter Clinceni. Viitorul Domneşti va sta.

 

Seria 4: AFCM Reşiţa – Pandurii II Târgu Jiu 1-0, Minerul Mătăsari – Autocatania Caransebeş 2-0, Jiul Rovinari – Muncitorul Reşiţa 2-1, Minerul Motru – Flacăra Făget 2-1, CS Apa Craiova – CS Vladimirescu 0-1. Millenium Giarmata şi CSM Lugoj au stat.
Clasament: 1. Minerul Motru 38 (29-14), 2. Jiul Rovinari 33 (21-17), 3. Millenium Giarmata 26 (20-14), 4. Muncitorul Reşiţa 25 (22-22), 5. AFCM Reşiţa 24 (23-18), 6. Minerul Mătăsari 23 (18-16), 7. Flacăra Făget 23 (16-16), 8. Pandurii II Târgu Jiu 22 (21-17), 9. Autocatania Caransebeş 20 (22-31), 10. CSM Lugoj 18 (19-23), 11. CS Apa Craiova 14 (7-22), 12. CS Vladimirescu 12 (11-19).
Etapa viitoare: vineri, ora 18.00: Pandurii II Târgu Jiu – Millenium Giarmata, CS Vladimirescu – Minerul Mătăsari, Muncitorul Reşiţa – CS Apa Craiova, CSM Lugoj – Jiul Rovinari; sâmbătă, ora 18.00: Autocatania Caransebeş – AFCM Reşiţa. Minerul Motru şi Flacăra Făget vor sta.

 

 
Liga a IV-a Dolj
Etapa a 30-a (ultima a campionatului regulat): „GP” Craiova – Amaradia Melineşti 1-2, CS Işalniţa – CSJ Ştiinţa U Craiova 1-0, CSO Filiaşi – Energia Craiova 2-1, Dinamyk Craiova – FC Podari 1-15, Prometeu Craiova – Dunărea Calafat 0-1, Progresul Segarcea – Recolta Ostroveni 5-3, FC Leamna – Viitorul Cârcea 1-4. Avântul Pieleşti a stat.
Clasament: 1. FC Podari 68 (109-26), 2. Dunărea Calafat 68 (98-23), 3. Prometeu Craiova 62 (87-33), 4. CSO Filiaşi 55 (65-33), 5. CS Işalniţa 52 (63-39), 6. Recolta Ostroveni 41 (66-67), 7. Progresul Segarcea 40 (59-59), 8. Amaradia Melineşti 38 (64-69), 9. Avântul Pieleşti 37 (63-83), 10. Viitorul Cârcea 35 (51-48), 11. FC Leamna 30 (58-69), 12. CSJ Ştiinţa U Craiova 28 (39-63), 13. „GP” Craiova 24 (51-77), 14. Dinamyk Craiova 15 (38-145), 15. Energia Craiova 9 (33-110).

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.